FAQ

     Poniżej odpowiadamy na najczęściej zadawane pytania dotyczące pieczątek Nomo, Modico, tuszu, zleceń, płatności. Jeżeli nie znajdziecie Państwo odpowiedzi prosimy o telefon lub e-mail lub - wyjaśnimy wątpliwości, odpowiemy na dodatkowe pytania.

 

Czy wystawiacie faktury VAT?

Tak. Standardowo, po zapłaceniu za wykonaną usługę, Klient otrzymuje paragon z kasy fiskalnej. Natomiast na życzenie wystawiamy fakturę VAT


W jaki sposób mogę zamówić pieczątkę?

  • osobiście w naszym zakładzie usługowym: Opole, ul. Szarych Szeregów 13
  • mailowo: ksero@ksero.opole.pl
  • korzystając z formularza kontaktowego znajdującego się na stronie -  przy zamówieniu internetowym prosimy o podanie koloru tuszu oraz telefonu kontaktowego.

Czy mogę otrzymać projekt do akceptacji?

Tak. Po wysłaniu do nas majla z treścią pieczątki można poprosić o wykonanie projektu, który jest do Państwa odsyłany w celu akceptacji (usługa bezpłatna).

Jak długo będę czekać na wyrobienie?
Czas wykonania pojedynczej tekstowej pieczątki biurowej (firmowej) z reguły nie przekracza 15 minut. W przypadku prostych składów komputerowych, małej ilości treści, łatwego formatowania, czas oczekiwania skracamy nawet do 5 minut. Podane czasy nie dotyczą pieczątek okrągłych, z logiem i wielkoformatowych (tablicowych) - ze względu na większą pracochłonność przygotowania.


W jaki sposób mogę zapłacić za wykonaną usługę?

Przyjmujemy płatności:
  • kartą
  • telefonem
  • zegarkiem
  • kodem BLIK
  • lub gotówką, o ile nosisz ją jeszcze w portfelu ...

Jak do Was dotrzeć?
Można skorzystać z naszej mapki dojazdu, zakładka kontakt.
Siedziba naszej firmy znajduje się w Opolu na ul. Szarych Szeregów 13 (w bloku na parterze) - Osiedle Armii Krajowej (dawniej ZWM), niedaleko marketów Auchan i Castorama. Usługi świadczymy od poniedziałku do piątku w godzinach od 9.00 do 17.00. 

Co powinno znaleźć się na pieczątce firmowej?
Pełna nazwa firmy taka jak w dokumentach rejestrowych (dopuszczalne są skróty sp. z o.o. sp.k itp), dane adresowe oraz NIP. Dołączenie innych informacji, loga firmowego zależy od Państwa uznania i oczekiwań jakie pieczątka ma spełniać. Możemy dodać praktycznie wszystko, co może przydać się Klientom oraz wewnątrz firmy: adresy mailowe, telefony, fax, strona www i inne.

Dlaczego pieczątki flashowe Nomo i Modico są najbardziej ekonomiczne na rynku?
Ponieważ wykorzystujemy tylko oryginalne, opatentowane japońskie materiały do technologii Sun Stamper: światłoczułą mikrogumę do naświetlania oraz tusz olejowy PIGMENT do papierów biurowych. Firma Modico z Warszawy posiada wyłączność na ich rozprowadzanie w Polsce. Gwarantują one jakość i trwałość pieczątek oraz wiele tysięcy odbić bez potrzeby uzupełniania tuszu, który nie wysycha nawet jak pieczątka stoi cały czas otwarta (bez pokrywki) na biurku. Używany przez konkurencję tusz wodny paruje i wysycha w poduszce. Mimo, że nasza  pieczątka może kosztować nieco więcej niż  podobna co do wielkości tania konkurencja to i tak w przypadku Nomo i Modico jedno przystemplowanie kosztuje w perspektywie czasu średnio 3-4 x taniej!


Jak mogę uzupełnić tusz?
Na dwa sposoby:

  • samodzielnie, zaopatrując się wcześniej w naszej firmie w oryginalny tusz olejowy PIGMENT do papierów biurowych - buteleczka o objętości 15 ml.  Stosowna instrukcja dołączana jest do każdej pieczątki wykonanej w naszej firmie. Prosimy pamiętać, że zastosowanie innego tuszu spowoduje uszkodzenie gumki (zablokowanie mikroporów) i będzie wiązało się z koniecznością jej wymiany na nową.
  • zlecając nam wymianę wyczerpanego wkładu z tuszem na nowy, oryginalny - usługę tą wykonujemy na poczekaniu.

Czy w pieczątce flashowej mogę zmienić kolor tuszu na inny?

Oczywiście, ale konieczna będzie również wymiana gumki z treścią na nową, która w całej swojej objętości nasycona jest tuszem w kolorze używanym do tej pory. Dlatego, aby uniknąć w przyszłości niepotrzebnych kosztów, wyboru koloru tuszu olejowego PIGMENT należy dokonać "z namysłem", na etapie składania zamówienia.

Zmieniłem numer telefonu i adres. Muszę wyrabiać pieczątkę od nowa?
Nie. Można tylko wymienić gumkę na nową i uzupełnić tusz. Obudowa pozostaje ta sama. O ile oczywiście zmodyfikowana treść zmieści się na tej samej powierzchni bez szkody dla czytelności odbicia.

Dlaczego hasło firmy brzmi: "Modico to coś więcej niż pieczątka"?
Ponieważ firma postawiła nie tylko na najwyższą trwałość i jakość swoich pieczątek ale również, jako pierwsza na polskim rynku, na nowoczesny, niepowtarzalny design - kształt, wygląd i wykończenie. Uwieńczeniem tych starań jest prestiżowa niemiecka nagroda RedDot, przyznana dla Modico za umiejętne połączenie design'u i funkcjonalności.

Jak wyrób Nomo i Modico metodą błyskową wpływa na środowisko naturalne?
Japońska technologia Sun Stamper jest sposobem wyrobu pieczątek, która jest najbardziej, ze wszystkich obecnych na polskim ryku, przyjazna środowisku. Bez źródeł jego zanieczyszczenia. Nie używa się w niej wody, rozpuszczalników, wywoływaczy, utrwalaczy i innych odczynników chemicznych.  Nie ma w niej procesu klejenia a w procesie produkcji nie powstają żadne odpady. Czas pracy energooszczędnego urządzenia naświetlającego gumkę światłoczułą w procesie wykonania pojedynczej  pieczątki to zaledwie kilka sekund. Nie ma w niej potrzeby usuwania resztek pyłu oraz wietrzenia pomieszczenia (toksyczne opary) jak to ma miejsce w technologii laserowej. Nie ma toksycznych pozostałości wymywania polimeru i konieczności ich utylizacji (pieczątki polimerowe). 
Zadbaj o naszą planetę, przyczyń się do poprawy środowiska naturalnego na Ziemi. Wyrabiaj pieczątki metodą Sun Stamper!

Czy firma Modico jest rozpoznawalna w Europie i na świecie?
Tak, jest znaną marką w branży artykułów biurowych. Niewielka warszawska firma z polskim kapitałem posiada dystrybutorów swoich produktów na całym świecie. Przez zaledwie kilka lat uzyskała znaczącą pozycję w branży, w której przez ostatnie pół wieku dominowały wyłącznie firmy z Ameryki, Japonii czy też z Austrii.

Zapytaj, odpowiemy!