Zaloguj swoją pieczątkę!

Logo - dodatkowa promocja firmy

     Grafika w postaci logo to doskonały sposób na wyróżnienie naszej firmy na tle konkurencji. Stosujemy je w reklamach internetowych i telewizyjnych, na papierach firmowych, korespondencji seryjnej, kopertach , banerach, wizytówkach, reklamówkach, etykietach itp. Spełnia ważną rolę w pozostałych sposobach reklamy wizualnej, w tym także na stemplach biurowych. Jest ważnym czynnikiem wpływającym na to jak naszą firmę postrzegają Klienci. Niezależnie od od tego czy prowadzisz biuro rachunkowe, warsztat samochodowy, kancelarię notarialną, firmę transportową lub  prywatne przedszkole dodanie na pieczątce znaku graficznego będzie stanowić jej dodatkowy atut.  Używanie pieczątek firmowych na wielu dokumentach w relacjach z Klientami znacząco zwiększa rozpoznawanie Twojej marki, podnosi jej wiarygodność. 
     Nie każde logo nadaje się jednak do bezpośredniego, szybkiego wykorzystania w pieczątce. W wielu przypadkach wymagana jest dodatkowa obróbka przez grafika komputerowego.  Nie można bowiem w zadowalający sposób odwzorować łagodnych przejść tonalnych oraz subtelnych różnic w kolorach. Jednak po spełnieniu kilku kryteriów będzie jej niewątpliwą ozdobą i spełni swoje zadanie. Warto więc przed wysłaniem pliku graficznego do zakładu pieczątkarskiego dostosować go do kilku wymagań :
  • należy dostarczyć plik, który będzie czytelny, w bardzo dobrej jakości 
  • przygotowane przez grafika logo powinno być w wersji czarno-białej
  • wymagana jest grafika wektorowa a nie bitmapowa - np. plik z rozszerzeniem cdr, tif, psd
  • projekt nie powinien zawierać drobnych szczegółów, zbyt cienkich linii a występujące w nim czcionki należy przekształcić na "krzywe"
  • trzeba też wziąć pod uwagę to, że stempel z logo będzie wymagał w zdecydowanej większości przypadków zastosowania większego automatu 
  • sugerujemy aby przed wysłaniem maila skontaktować się z zakładem, w którym będzie wykonywane nasze zamówienie i ustalić szczegóły
     Zamówiłeś pieczątkę z logo? To dobra decyzja!  Używając jej wywołasz pozytywne skojarzenia, podniesiesz prestiż i znaczenie marki a Twoja firma będzie lepiej postrzegana przez Klientów. I po pierwszym odbiciu na papierze stwierdzisz, że wygląda bardziej profesjonalnie aniżeli ta poprzednia, bez loga.
A jeżeli nie "firmówkę" to może pomyślisz o swoim prywatnym stemplu-exlibrisie, na którym będzie sama grafika lub grafika z tekstem?   

logo-na-pieczatce-2jpg